אז, הקיץ בשיאו. החום הורג מאות (לא אצלנו - בקליפורניה), ואלו מכם שדרים בצפון המדינה נאלצים לסבול עוד יותר בגלל שבמקלטים אין מזגנים יעילים, ומאווררים יודעים בעיקר להזיז את האוויר מצד לצד. אך אל תדאגו! חדשות אוגוסט הטריות יוכלו לפחות לצנן את ליבכם מעט (אני לא יודע איך, אבל אולי), להסיח את דעתכם (בין אם מהמצב ובין אם מהעבודה שלכם) ולספר לכם מה אתם יכולים לעשות בחלק הבא עלינו לטובה של הקיץ הזה.

אצלנו:

קורים כאן די הרבה דברים בהמשך הקיץ. בעשרת הימים האחרונים של יולי ראינו שני כנסים נהדרים - גריפון 5 ופאן.קון - ששיעשעו אותנו בדרכים שונות (צחוק היסטרי בפאן.קון ומכת שמש--אממ, משחקים מגניבים, בגריפון). אבל למרות ששניהם חלפו להם, יש לשחקני התפקידים של ישראל עוד כמה וכמה דברים שהם יכולים לעשות.

פריק מזמינים את כולם להשתתף בפרוייקט מרתון אוגוסט. מדובר על מספר ימים מרוכזים שבהם ניתן יהיה להכיר משחקי תפקידים חדשים - שמונה שעות שכוללות משחק או שניים, ולפעמים הרצאות היכרות, שילוו בהנחה על מוצרים של המשחק המוצג. המרתון הראשון בסדרה יהיה מרתון "הנשגבים" בהנחייתו של בן שלום, ויכלול משחק בן שמונה שעות (כולל הפסקות). מרתונים נוספים שמתוכננים: פאראנויה, מרוצללים, Urban Arcana d20, ו-Ghostwalk. יש מצב שאפילו יהיה מרתון "צבאות אלמונים" בהנחייתו של עבדכם הנאמן. בקיצור, מומלץ לעקוב אחרי אתר האירוע כדי לקבל עדכונים נוספים. עלות האירוע: 50 ש"ח, ויש צורך בהרשמה מראש. תינתן עדיפות מסויימת לנרשמים תושבי הצפון.

כבר בחודש שעבר דיווחתי על כנס תפוח הכסף, אך עכשיו כבר נפתחה ההרשמה (ואפילו גיוס מנחים, למנחים שמעוניינים להנחות משחקי קלפים או משחקי קופסה). ניתן לקבל את כל הפרטים באתר הכנס.

אם אתם עדיין משועממים, אתם מוזמנים לשלוח טיזר לצוות משחקי התפקידים של אייקון. אנחנו בצוות מעלים הילוך ואיסוף הטיזרים מתחיל בצורה משמעותית. עוד לפני שתצא המהדורה הבאה של הפאה החמישית, קיים סיכוי סביר שאתר אייקון, עם חלק נכבד מהמשחקים, כבר יהיה חשוף לציבור. אז, אם אתם רוצים להיות שם בזמן ולתפוס את הנרשמים בהרשמה המוקדמת, כדאי למלא טופס רישום מנחה, ולשלוח טיזר לפי ההנחיות שבאתר.
צוות המשחקים ממשיך, בו זמנית, גם בחיפוש אחרי פרוייקטים נוספים ומשחקים חיים, אז עדיין לא מאוחר מדי להציע לארפים או פרוייקטים חדשים. יאללה, הזדרזו - ככל שהקדימון שלכם יגיע מהר יותר, כך גדל הסיכוי שנוכל לקבל את המשחק שלכם. הזמן והמקום מוגבלים!

אגב אייקון, ניל גיימן, אורח הכבוד העתידי של הכנס, התראיין ל-Ynet. הציטוט המעניין ביותר שלו, בנוגע להגעתו לישראל בתקופה זו: "כל זמן שינחתו מטוסים בישראל אני אגיע. אני עוקב אחרי החדשות, שומע על הפצצות נוספות ואומר לעצמי: 'יהיה מעניין' ".

לבסוף, יש לי בשורות פחות טובות. ספריית משחקי התפקידים הירושלמית יוצאת לפגרה, עקב התגייסותו של אחראי הספרייה, אורן ברנשטיין. הספרייה נמצאת כעת במיקום זמני וגרעין ירושלים נמצא בתהליכי חיפוש אחר אחראי ספרייה חדש, לכן הספרייה לא תהיה נגישה כמו קודם. עם זאת, עדיין ניתן להוציא ספרים בתיאום מראש איתי. הדרישה היחידה היא שתבחרו מראש ספר מתוך הרשימה הזו. כמו כן, בהחלט ניתן להחזיר ספרים. אנצל את הזדמנות זו כדי לאחל לאורן, מייסד הספרייה, טירונות נעימה בפרוייקט הצבאי המגניב שלי (תלפיות), ששליש מ-45  חבריו התגלו כאנשים שהתנסו או משתתפים עד היום במשחקי תפקידים בצורה מסויימת. בהצלחה!

לא אצלנו

עולם משחקי התפקידים העולמי מתכונן לג'ןקון, שיתקיים בעוד כשבוע וחצי, בעשירי לאוגוסט. כרגיל, הכנס יכלול הרבה הוצאות חדשות וחשיפות מעניינות בנוגע לתעשיה. אני לא נוהג לרדוף אחרי מידע לפני ג'ןקונים, אבל אני יודע בעיקר על הוצאה רצינית אחת: המשחק החדש של "הזאב הלבן" שעליו אני מדבר כבר הרבה זמן, Promethean: the Created. וגם על חשיפה אחת: המשחק הבא של החברה, שייחשף במודעה בסוף הספר המדובר. נראה כמה מעניין זה יהיה. בכל מקרה, בחודש הבא אני אנסה לספר לכם עוד על כל מה שקרה בכנס (שאגב, בטח אמור להיקרא "פסטיבל" לפי קני המידה הישראליים).

יולי ואוגוסט הם חודשים מאד מעניינים מבחינת פרסי משחקי תפקידים. בתחילת יולי חולקו פרסי אוריג'ינס הנרחבים, שכללו גם כמה מועמדויות למשחקי תפקידים. המנצחים בפרס המעניין ביותר (משחק התפקידים הטוב ביותר): "Artesia", לדעתם של השופטים (מה שנשמע כמו משחק פנטזיה מסוג זה או אחר), או Serenity לדעת הקהל (המשחק שליווה את הסרט בעל אותו השם, שבמקרה היה סרט הפתיחה של פסטיבל אייקון בשנה שעברה). אתם מוזמנים לקרוא את רשימת הזוכים המלאה.

באוגוסט, יחולקו פרסי ה-Ennies. המועמדויות שם יותר מעניינות מאלו שהיו באוריג'ינס, ובין המועמדים המעניינים יותר (לדעתי) ניתן למצוא את משחק התפקידים העצמאי "Dread", שאפילו הורץ בכנסי ביגור ואייקון האחרונים. יש לציין שהיוצר אפילו שלח לישראל עותק חתום וממוספר של המשחק, ואפילו בחינם, כי הוא בנאדם מאד נחמד. איזה כיף שאנשים כאלה מועמדים לפרסים (ועכשיו נקווה שהוא גם יזכה). הפרסים יחולקו במהלך ג'ןקון, בעשירי לאוגוסט.

דבר נוסף שקרה לאחרונה (ונכנס למהדורה הזו של הפאה רק בגלל שאני נחוש ומהיר) הוא ההכרזה של הסופר ג'ורג' מרטין על קשייה הכלכליים החמורים ופשיטת הרגל, של הוצאת משחקי התפקידים Guardians of Order, שמוציאה בין השאר את המשחקים Nobilis ו-Game of Thrones. מנכ"ל החברה, מרק מק'קינון, הודיע בהודעה נפרדת, שהחברה מחפשת דרכים להמשיך להוציא את ספריה דרך הוצאות אחרות. חבל, כי זו בהחלט הייתה חברה טובה שהוציאה מוצרים מעולים, אבל אנשים ראו את זה בא כבר מזמן.

השנה, נראה שחברות משחקי תפקידים (שחלקן אחראיות גם לרומנים) החליטו שזה מגניב להוציא סרטים. ובכן, תהליכי הפקה התחילו לשני סרטים שיעניינו אתכם: קודם כל, סרט אנימציה לסדרה "רומח הדרקון". בינתיים פורסמה רשימת מדבבים, וביניהם: לוסי לולס (זינה) בתור סהר-פז, מישל טרכטנברג (דון מ"באפי") בתור טיקה וויילן, קיפר סאת'רלנד (ג'ק באואר מ-"24") בתור רייסטלין, ומייקל רוזנבאום (לקס לות'ור מהסדרה "סמולוויל") בתור תאניס חצי-אלף. נקווה שיהיה טוב. אולי אפילו יותר טוב מהספר!

הסרט השני, שאין אף פרט עליו (מלבד אתר), הוא סרט לפי עולם המערכה Midnight. אין לי מושג על מה הוא יהיה, כי לא הספקתי לקרוא את עולם המערכה.

ובכן, נקווה שיהיה חודש מעניין - אם כי עדיף שהמלחמות יישארו במשחקים שלנו ולא במציאות. חודש טוב!