הפאה החמישית תמיד מחפשת כותבים חדשים, מוכשרים ויצירתיים, היכולים לחלוק מנסיונם בנושאי משחקי תפקידים. אם אתם מעוניינים לתרום למגזין הבית של הפאה החמישית ולראות את שמכם מתנוסס כאן, כתבו לעורך.

מה מקבלים על כתיבה?

כמו שאר פעילויות העמותה, את הפאה החמישית מפעילים מתנדבים. אנחנו לא משלמים על כתבות -- אבל הכותבים שלנו ממשיכים לכתוב משום שהם עוזרים לקדם את תחום משחקי התפקידים; בגלל שהפאה החמישית מעניקה במה ייחודית לדיון בנושאי משחקי תפקידים לקהל הולך ומתרחב (מאות קוראים; ומלעלה מ4,000 כניסות בחודש); והודות ליחס החם והאוהב של העורך.

היכללות בין כותבי הפאה החמישית לא רק מסייעת לתחום -- היא גם עוזרת לכם להוסיף את קולכם לדיון בנושאי משחקי תפקידים ולהכיר ולהתקשר עם כמה מהכותבים המעניינים והחדשניים בתחום.

אלו כתבות אתם מחפשים?

באופן כללי, אם זה נוגע למשחקי תפקידים, וזה כתוב בצורה אינטיליגנטית ומעניינת -- אנחנו רוצים לראות את זה. אם תרצו, תוכלו להיעזר ברשימה למטה, שבה פירטנו כמה מהדברים שאנחנו מעוניינים לראות בפאה. הרשימה תתעדכן מדי פעם.

הרשימה

הוספנו לרשימה, במקומות המתאימים, קישורים לדוגמאות בולטות ומוצלחות לכתבות שכבר פירסמנו. אם אין לינק -- זה אומר שאתם יכולים להיות הראשונים שייצרו כתבה מעולה בסוגה הזאת! (המסומנים באדום -- דברים שאנחנו רוצים במיוחד.)

רשמים של שחקנים חדשים דמויות, מקומות, חלקי עלילה, אלמנטים עלילתיים למדור "גזור ושמור" כתבות על הנחיה שנוגעות מעבר לבנאליה
הרפתקות, במיוחד של משחקים חד פעמיים, כאלו המורצים בכנסים הומור אינטיליגנטי ביקורות על שיטות משחק חדשות, על ספרים ותוספות למשחקים, ועל ספרים, סרטים וקומיקס שיכולים לשמש השראה למשחקי תפקידים
רקעים -- איך תשחקו משחקי תפקידים בתקופות שונות בהיסטוריה; בקשר לתחומי ידע ספציפיים, כמו מחלות נפש, האקינג, או ציד; או בז'אנרים שונים ומשונים נקודות השראה: דברים שעוזרים לנו להגיע  למשחקי תפקידים מרשימים (כגון מוזיקה, תמונות, ועוד) רעיונות לעלילות (Seeds)
טורים על משחקי תפקידים: משחקי תפקידים מנקודת מבט אישית, בסדרה רצופה מדריכים מקוצרים לשיטות משחק: איך תשחקו משחקי ומפייר, או אמבר; איך ניגשים למשחק בעולמות, כמו זה של מלחמת הכוכבים; וכן הלאה כתבות על קהילות משחקי תפקידים בארץ ובעולם: איך משחקים משחקי תפקידים בעיר בארה"ב שבה גרתם חודשיים? ואיך נראות החנויות שביקרתם בטיול שלכם לצרפת?
כתבות על לארפים: החל מאיך בונים חרב וכלה באיך מרימים משחק רב-יומי איך הופכים ספר, או סרט, או שיר למשחק תפקידים? כתבות על כנסים, על אירגון משחקי תפקידים ועל סוגיות של קידום משחקי תפקידים
כתבות העוסקות ספציפית בקמפיינים: איך מריצים? איך כותבים? איך משפרים? ואיך נשארים ביחד בלי להרוג את שאר הפארטי בגרזן ולברוח למקסיקו? משחקי תפקידים מזווית שעוד לא הכרנו: משחק בתוך קהל של אנשים, שמשתתפים במשחק ללא ידיעתם? משחק תפקידים בחיק הטבע? שימשו במשני תודעה? משחקי תפקידים כחינוך? כאמנות מיצג? עם וידאו? עם המתים? עם אבא ואימא? שיטות משחק קטנות ומגניבות: שיטה חדשה לטיפול בקסם? בקרב, מנקודת מבט של מאנגה? באימה? בפנטזיה?