1. מה
המגזין שלפניכם יוצא לאור בהוצאת העמותה לקידום משחקי תפקידים בישראל, והוא מחליף את הפרסום הקודם שלה, הגרגויל. את הגליונות הישנים של הגרגויל אפשר למצוא כאן. המגזין הזה מתפרסם ברשת ומתעדכן פעם בשבועיים. פעם בארבעה חודשים נוציא לאור את המגזין במהדורת דפוס צבעונית וכרומטית, יען כי אנחנו נגד עצים, והיא תכיל את כל החומר שפורסם ברשת וכן חומר חדש, ייחודי למהדורת הדפוס ובלעדי למנויים.

2. מי
הפאה החמישית נבנתה כמגזין למנויים; המגזין הזה ניתן כשירות לחברי מועדון העמותה  - שכדאי לכם להצטרף אליו, אם אתם לא חברים עדיין. חברי המועדון מקבלים, בנוסף לפאה החמישית, הנחות בכנסים של העמותה והגופים השכנים שלנו, וכן כל מיני הטבות צרכניות שאסור לנו לדבר עליהן כרגע.
בתור שירות לציבור, החליטה העמותה להשאיר את גרסת הרשת פתוחה ברובה לציבור. פירוש הדבר הוא שרוב המאמרים והכתבות יישארו פתוחים חינם אין כסף בזמן הקרוב.

3. איך
בהרבה הנאה.

4. מתי
תוכלו לקרוא מאמרים חדשים בעידכון ה"גדול" -- בראשון לכל חודש -- וב"קטן" -- בחמש-עשרה לכל חודש. אבל הפאה החמישית מתחייבת להוסיף עוד מאמרים וכתבות לפי שיקולה מתי שרק יימצא לה לנכון. לכן מומלץ להפוך את הפאה החמישית לדף הבית שלכם.

את מהדורת הדפוס יקבלו המנויים שלוש פעמים בשנה: בחודשים אוגוסט-ספטמבר; בחודשים דצמבר-ינואר; ובמהלך כנס ביגור השנתי, במהלך חג הפסח.

5. למה
הגרגויל יצא לאור מאז דצמבר 1999, ימיה הראשונים של העמותה. מאז עברה העמותה הזה שינויים מפליגים, השתכללה, למדה, התרחבה מאוד והיום היא מובילה את העשיה בתחום משחקי התפקידים. הרגשנו צורך הולך וגובר להתאים את הפרסום הרשמי שלנו לתקופה: חשנו שכבר הרבה זמן אין לעמותה פרסום ראוי ברשת, ורצינו ליצור עיתון דפוס מושך יותר מבחינה חיצונית ותוכנית. לשם כך, החלטנו שלא די במתיחת פנים וכדאי ליצור מגזין חדש מן היסוד. אנחנו מקווים שהשינוי הזה יסמל את המעבר מהוצאתו לאור של מה שנקרא בשנות השמונים והתשעים "פאנזין" להוצאתו של מגזין מקצועי.